Donostia.eus - [Agenda] Antiguako San Sebastian Jaietako Egitaraua 2017

Logo Ayuntamiento
Danborradaren une bat

Donostiako Danborrada

2017/01/19 - 2017/01/20

Agendaren Bilatzailea

  AGENDA: urtarrila 13-19

  AGENDA: urtarrila 06-12

Urt 11

Urt 22

Antiguako San Sebastian Jaietako Egitaraua 2017

Donostiako Antiguako San Sebastian Jaietako Egitarauaren kartela 2017

Donostiako Antigua auzoko San Sebastian Jaiak direla eta antolatu diren ekitaldien egitaraua.

  • Tokia:Antiguako Auzoa.

EGITARAUA:

Urtarrilak 11, asteazkena:

  • 20:00: JON MARTINEZ " TXIKI"-REN BAKARRIZKETA.
    • "Mil a zien baietz parrez lehertu" Txantxarreka Gaztetxean.

URTARRILAK 12, OSTEGUNA:

  • 17:00: KULTURANIZTASUN JAIA KOLORE GUZTIAK-EN ESKUTIK.
    • Frontoian.

  • 19:00: ANTIGUOKO XI. ESKUZ BINAKAKO PELOTA TXAPELKETAKO FINALAK.
    • 3. eta 4. Postua eta ondoren finala.

  • 20:00: AUZO-ROCK 2017.
    • DOKAn Oihu eta Herenegun.

Urtarrilak 13, ostirala:

  • 17:00: HAURREN JAITSIERA TXARANGAREKIN.
    • Jakintza eta Larramenditik Benta Berriko plazaraino

  • 17:30: HAURRENTZAKO ANTZERKIA.
    • Patata Tropikala: "Azken Eguzkilorea" Benta Berriko plazan (euria egiten badu Antiguako elizaren baxutan).

  • 18:45: MERENDOLA MUNDIALA.
    • Benta Berriko plazan (euria egiten badu Antiguako elizaren baxutan)

  • 19:00: JAIETAKO TXUPINAZOA.
    • Benta Berriko plazan hainbat sorpresarekin.

  • 19:30: LUNTX HERRIKOIA.
    • Benta Berriko plazan poteo elegantera datozenentzat.

  • 20:00: POTEO ELEGANTEA
    • Antiguan zehar Iraunkorrak txarangarekin eta Edabe Magikoz lagunduta.

  • 22:30: ANTIGUA ROCK 2017
    • Antiguako Frontoian: Zazo, Willis Drummond eta Dj Miau

Urtarrilak 14, larunbata:

  • 11:30: HAURRENTZAKO JOLASAK.
    • Auskalo Astialdi Taldeak antolatuta Benta Berri plazan.

  • 13:00: IRAUNKORRAK TXARANGAREKIN KALEJIRA.

  • 13:30: SATZARI LORE ESKAINTZA.

  • 14:00: XXXVI ANTIGUOTAR TOPAKETA.
    • Bazkari -Omenaldia Ana María Neidari (Antiguako mendizaleen izenean).
    • Patxatxa Taldeak antolatuta.

  • 14:30: KUADRILEN BAZKARIA.
    • Ibaetako frontoian.

  • 17:30: JOKO MUNDIALAK.
    • Ibaetako frontoiko bazkarira doazen kuadrilen artean.

  • 18:30: ELEKTROTXARANGAREKIN KALEJIRA
    • Eonian taldearekin Ibaetatik Matia kalera

  • 19:30: CASANOVA. MEMORIAS DE UN LIBERTINO
    • Teatro Kumen-en eskutik gaztelaniaz.
    • Imanol Larzabalen (Lugaritz).
    • Sarrera 6 €

  • 20:00: BIZI DJ
    • Matia kaletik (Triku - Piatero- Drinka) Antiguako frontoira

  • 23:00: KONTZERTUAK
    • Antiguoko frontoian: Koban eta Ingo al Deu

Urtarrilak 15, igandea:

  • 18:00: DANTZA IGANDEAK.
    • Antiguoko merkatuan.

  • 19:30: CABARET CHIHUAHUA.
    • Teatro Mutanteren eskutik gaztelaniaz.
    • Imanol Larzabalen (Lugaritz).
    • Sarrera 12 €.

  • 19:00: ZUBERUKO KONTZERTUA.
    • Doi diskaren aurkezpena Dokan Maddi Oihenart eta Sokahots orkestarekin.

Urtarrilak 17, asteartea:

  • 18:30: TORTILLA TXAPELKETA.
    • AntiguaOtarrak Kontsumo Taldearen eskutik Txalupagillene plazan. 

Urtarrilak 18, asteazkena:

  • 20:00: PUNK GAUA TXANTXARREKAN.
    • ZEN (RIP taldearen tributoa) eta Pecozza United taldeak.

Urtarrilak 19, osteguna:

  • 18:30: BURUHANDIAK.
    • Matia kalean zehar.

  • 19: 00: IRAUNKORRAK TXARANGAREKIN KALEJIRA.
    • Antiguan zehar.

  • 00:00: IKURRIÑAREN IGOERA.
    • Sansustene danborradaren eskutik Benta Berri plazan.

  • 00:00: IRAUNKORRAK TXARANGA.
    • Gau osoan zehar Antiguako kaleetatik.

  • 00:10: REAL CLUB DE TENIS DE SAN SEBASTIAN DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 00:30: ZUBIMUSU DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 02:00: SANTO TOMAS LIZEOKO DANBORKIDE H.D.G.E DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 03:00: DANBORRADA HERRIKOIA.
    • Antiguotar guztiontzat Matia kalean zehar Iraunkorrak txarangak lagunduta goizeko 06:00ak arte.

  • 04:00: SANTA TERESA IKASTETXEA DANBORRADAREN IRTEERA.

Urtarrilak 20, ostirala:

  • 07:00: GAZTE DANBORRADAREN IRTEERA Alfontso XIII plazatik.

  • 09:00: JAKINTZAKO GURASOAK DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 11:00: ISTINGORRA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 11:30: XEXENE DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 12:00: GAUPASEROEN ARGAZKIA FRONTOIAN.

  • 17:00: HAUR DANBORRADA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 17:00: EKINTZA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 17:00: BENTA BERRIKO LAGUNAK DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 17:30: TXIRAIN DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 17:45: UR TTANTA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 18:00: ANTIGUOKO KIROL ELKARTEA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 21:00: BASO-ETXEA DANBORRADAREN IRTEERA.

  • 00:00: IKURRIÑAREN JAITSIERA.
    • Baso Etxearen eskutik Benta Berriko plazan.

Urtarrilak 21, larunbata:

  • 16:30-18:30: HAURTXOKOAREN FESTA
    • Antiguako frontoian haurrentzat tailerrak, jokoak eta "giza futbolin erraldoia".

  • 18:30-20:30: GAZTELEKUAREN FESTA
    • Antiguako frontoian gazteentzat tailerrak, jokoak eta "giza futbolin erraldoia".

Urtarrilak 22, igandea:

  • 12:00: HERRI DANTZA.
    • Herri Dantza dantza taldearekin Frontoia.

  • 12:00: ZUMBA.
    • Ona eginez gero Benta Berri plazan, Lorenzo lagun ez bada frontoian.

  • 12:00: KANTU-GIRA GURE ESKU DAGO.
    • Antiguako elizatik abiatuta Gure Esku Dagok antolatua.

  • 16:30: MUS TXAPELKETA.
    • Antiguotarrak elkartean.

  • 17:30: MIKEL LABOAREN VI. BERTSO SARIKETA.
    • Bertsolari gazteekin Dokan.

  • 18:00: GAZTAINA FESTA-JANA+ERROMERIA.
    • Antiguako frontoian Gure Esku Dagok antolatua.

Urtarrilak 25, asteazkena:

  • 19:00: KIROL KAZETARITZA: LAGUN ALA ETSAI?
    • Eskola Kirolaren batzarra.
    • Lugaritz Kultur Etxean.
    • Ander Altunak moderatua.

  • 12:00: KANTU-GIRA GURE ESKU DAGO.
    • Elizatik abiatuta.

Lotura interesgarriak